Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6
Projektový den Blázníš? No a!
7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Úvodní slovo ředitelky školy

Úvodní slovo ředitelky školy

Vážení příznivci naší školy,

dovolte mi, abych vás srdečně přivítala na našich webových stránkách.

Vzděláváme žáky již přes třicet let a stále si udržujeme pověst školy rodinného typu. Co to vlastně znamená? Každý žák, který si vybere studium právě u nás, se stává součástí školy, která mu pomáhá rozvinout osobnostní stránky, ve kterých má talent, případně mu pomůže ho objevit.

Abychom mohli tohoto a mnoha dalších cílů dosáhnout, je potřeba mít za sebou pedagogický sbor i zaměstnance, na které se můžeme spolehnout. Věnujeme tak čas i jejich dalšímu vzdělávání a staráme se o pracovní prostředí, které nám pomůže k dosažení těchto vytčených cílů. Vzděláváme sebe i ostatní, rozvíjíme technické zázemí školy, zapojujeme se do zajímavých projektů či se staráme o okolí naší školy.

V posledních letech nebyla situace ve školství lehká. Museli jsme se vyrovnat s mnohými překážkami v podobě zavřených škol a distanční výuky, stresu podléhali žáci i učitelé, ale tato situace nám naopak pomohla k tomu, abychom do výuky zařadili mnoho nových vyučovacích metod, propojili ji více s moderními technologiemi a zaměřili se na témata, která jsou pro současnou dobu stále více aktuálnější.

Úspěchy jsme zaznamenali také na poli životního prostředí, což je téma, které v současnosti nabývá na důležitosti. Vyhráli jsme v projektu Enersol první místo v národním kole a velice se těšíme nejen na jeho další ročníky, ale i na další soutěže, které jsou před námi. Jít přes překážky, překonat sama sebe a nakonec zvítězit, to člověka velmi posiluje.

Věřím, že u nás získané vzdělání využijete nejen na pracovním trhu, ale i v osobním životě.

Budu se těšit, až se společně potkáme v prostorách školy.

Ing. Yvona Šorejsová

ředitelka školy