Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14
Předávání maturitních vysvědčení
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25
Návštěva ZOO Praha
Návštěva památníku Lidice
26
Procházka historickou Prahou
27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Úvodní slovo ředitelky školy

Úvodní slovo ředitelky školy

Vážení příznivci naší školy,

dovolte mi, abych vás srdečně přivítala na našich webových stránkách.

Vzděláváme žáky již přes třicet let a stále si udržujeme pověst školy rodinného typu. Co to vlastně znamená? Každý žák, který si vybere studium právě u nás, se stává součástí školy, která mu pomáhá rozvinout osobnostní stránky, ve kterých má talent, případně mu pomůže ho objevit.

Abychom mohli tohoto a mnoha dalších cílů dosáhnout, je potřeba mít za sebou pedagogický sbor i zaměstnance, na které se můžeme spolehnout. Věnujeme tak čas i jejich dalšímu vzdělávání a staráme se o pracovní prostředí, které nám pomůže k dosažení těchto vytčených cílů. Vzděláváme sebe i ostatní, rozvíjíme technické zázemí školy, zapojujeme se do zajímavých projektů či se staráme o okolí naší školy.

V posledních letech nebyla situace ve školství lehká. Museli jsme se vyrovnat s mnohými překážkami v podobě zavřených škol a distanční výuky, stresu podléhali žáci i učitelé, ale tato situace nám naopak pomohla k tomu, abychom do výuky zařadili mnoho nových vyučovacích metod, propojili ji více s moderními technologiemi a zaměřili se na témata, která jsou pro současnou dobu stále více aktuálnější.

Úspěchy jsme zaznamenali také na poli životního prostředí, což je téma, které v současnosti nabývá na důležitosti. Vyhráli jsme v projektu Enersol první místo v národním kole a velice se těšíme nejen na jeho další ročníky, ale i na další soutěže, které jsou před námi. Jít přes překážky, překonat sama sebe a nakonec zvítězit, to člověka velmi posiluje.

Věřím, že u nás získané vzdělání využijete nejen na pracovním trhu, ale i v osobním životě.

Budu se těšit, až se společně potkáme v prostorách školy.

Ing. Yvona Šorejsová

ředitelka školy