Studium je 2leté a je určeno absolventům maturitních oborů kteréhokoliv zaměření a je zakončeno pouze profilovou částí maturitní zkoušky (státní část se uznává).

Hosteska zajišťuje a poskytuje služby při kulturních, vzdělávacích, obchodních, sportovních, firemních a jiných společenských akcích. Ve své pracovní náplni má poskytování informací organizačního charakteru, překládání nebo tlumočení běžných textů a rozhovorů, vyřizování a vedení příslušné agendy.
Starají se o občerstvení na veletrhu, registraci a organizaci hostů na konferenci a je usměvavým a atraktivním prvkem na sportovních událostech. Očekává se od nich milé chování, měly by být vždy ve správný čas na správném místě a vítat hosty, rozdávat letáky nebo pomáhat s organizací např. tomboly.

Promotér je podobným typem pracovníka. Nicméně promotér musí navíc zejména zvládat prodejní dovednosti a aktivní oslovování spotřebitelů.
Absolventka oboru získá znalosti a dovednosti z oblasti přípravy jídel (zejména catering), obsluhy, základů vazby květin, kosmetického líčení a společenského chování. Od hostesek požadují klienti příjemné vystupování i vzhled, trpělivost a často také komunikativní znalost cizího jazyka.

Podmínkou pro přijetí je mít střední vzdělání s maturitní zkouškou v jakémkoli oboru.

Výhody zkráceného 2letého studia:

  • uznání společné státní části maturitní zkoušky
  • získání další maturitní zkoušky – odborné
  • status denního studenta
  • nárok na dětské přídavky
  • nárok na odpočet daně na studenta
  • nárok na studentské slevy (ISIC, MHD)
  • absolvent si rozšíří svoje vzdělání o další obor

Hosteska / Promotér lze studovat formou 4letého denního či 2letého zkráceného studia.

Kód oboru 65-41-L/01

Pro studium oboru je požadováno lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti.