Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14
Předávání maturitních vysvědčení
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25
Návštěva ZOO Praha
Návštěva památníku Lidice
26
Procházka historickou Prahou
27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > O škole > O nás

O nás

Trocha historie

Firma BEAN, s.r.o. (s majiteli a jednateli PaedDr. Ludvíkem Antoněm a RNDr. Karlem Schuhem), jako zřizovatel dnešních obou škol BEAN, byla založena v roce 1991 a zabývala se původně organizováním různých kurzů, zejména pak kurzů přípravy žáků ZŠ na přijímací zkoušky na střední školy.

Tato firma zřídila od roku 1993 Střední odborné učiliště BEAN s.r.o. (ředitelkou školy byla Ing. Zdena Rozenkrancová, později byl ředitelem Dr. Antoň). Měla povoleny učební obory z oblasti elektro, stavebnictví a služeb. Dále pak bylo otevřeno také nástavbové studium Podnikání. Celkem se jednalo asi o 20 oborů. Škola měla sídlo v Praze 9, Českobrodská 362/32a až do roku 2019.

Od roku 1995 se pak tato škola přejmenovala na Soukromou střední odbornou školu a Soukromé střední odborné učiliště BEAN s.r.o. (řediteli byli postupně Dr. Antoň, Dr. Schuh a od roku 2003 Ing. Yvona Šorejsová dodnes) a přibyly obory Obchodní akademie (dále OA), Ekonomické lyceum (EL) a Ekonomika a podnikání (EP). Výuka v OA probíhala jak denní, tak i dálkovou formou.

Do školy v roce 1995 přibyl další majitel a jednatel Ing. Jiří Molen a v roce 2000 odešel majitel a jednatel PaedDr. Antoň.

V roce 2011 koupil zřizovatel Střední školu BOHEMIA REGIA s.r.o. s obory OA (posílení kapacity) a Zahradník. Došlo tedy ke sloučení obou škol a SSOŠ a SOU BEAN s.r.o. se stává nástupnickou organizací.

 

Bean_novaSkola.jpg

Budovy školy

 V současné době je naše školní budova a sídlo firmy v rekonstrukci, a proto se místo výkonu přesunulo na novou adresu do budov školy COPaG, která s námi sdílí svoje prostory. Kromě toho se ještě pyšníme dlouhodobou spoluprací s provozovnou Zotavovna na Praze 4, kde probíhá výuka a odborný výcvik oboru Kuchař – číšník.

Aktuálně pro Vás připravujeme novou budovu na Praze 12 v Modřanech.

 

 

Naši žáci

Po celou dobu fungování školy si zakládáme na rodinné atmosféře a na individuálním přístupu ke každému žákovi, neboť věříme, že každé dítě v něčem svým nadáním vyniká nad ostatními, a zároveň každé bojuje o svoje místo na slun

ci. Snažíme se hledat semínko talentu v každém žákovi a nabízíme možnosti, jak jeho talent realizovat. Díky tomu se neustále prodlužuje seznam zajímavých a výjimečných osobností v řadách absolventů naší školy. Z nejznámějších jmenujme např. Daniel Hocký – podnikatel vlastnící mnoho e-shopů, Iveta Maternová – módní návrhářka vlastnící svatební salón, Matyáš a Jiří Bělohradští – reprezentanti ČR v krasobruslení, Marek Sloup – reprezentant ČR v kanoistice a mnoho dalších.

Jelikož máme dveře vždy otevřené, je v řadách našich žáků zastoupeno velké množství cizinců (z Ukrajiny, Vietnamu, Běloruska, Kazachstánu ...), kterým pomáháme s integrací a pro které pravidelně organizujeme doučování a kurzy češtiny.

 

Parametrické vyhledávání